Nasz Klub dofinansował uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej znakomitemu kompozytorowi i pianiście jazzowemu światowej sławy Krzysztofowi Komedzie, który mieszkał w Wałbrzychu.

W środę w naszym klubie gościł wyjątkowy gość – Gubernator Dystryktu 2230 Polska – Ukraina – Białoruś Rotary International – Miroslav Gavryliv, który bardzo przychylnie wypowiedział się na temat działalności naszego klubu: „Działacie bardzo prężnie. Skutecznie realizujecie naszą misję”.

Od wielu lat Holendrzy opiekują się Domem Dziecka w Pieszycach. W lipcu bieżącego roku po raz kolejny postanowili zaprosić wychowanków tego Domu Dziecka wraz z opiekunami na obóz wypoczynkowy. Na miejscu w Holandii dla dzieci zapewnione były noclegi, wyżywienie i pokryte wszelkie koszty pobytu. Jedynym problemem okazał się transport, którego organizacja oraz sfinansowanie leżała po stronie polskiej. Wspólne z klubami: RC Koszalin, RC Jelenia Góra, RC Warszawa Józefów, RC Warszawa Stare Miasto, RC Szamotuły Pałac Kobylniki udało nam się zebrać na ten cel kwotę, która z pewnością przyczyniła się do tego, że wychowankowie Domu Dziecka mogli wyjechać na wakacje i choć na chwilę zapomnieć o sytuacji w jakiej się znajdują.

Miło nam zakomunikować , że na kadencję 2011/2012 nowym Prezydentem  naszego Klubu został  kolega Artur Mazurkiewicz.

Dnia 28 maja w Zajeździe PRL w Jedlinie - Zdroju odbył się tegoroczny Piknik Rotariański. Impreza została zorganizowana w klimatach PRL-u  a zatem wystrój sali, muzyka jak również potrawy nawiązywały do tamtego okresu.

Dnia 9 maja  w Hotelu Piast Roman w Świdnicy odbyło się spotkanie członków Klubu Rotary Świdnica - Wałbrzych. W trakcie zebrania z przyjemnością poinformowaliśmy o oficjalnym   przyjęciu pierwszych członkiń Stowarzyszenia: Pani Anny Kosiby oraz Pani Stefanii Raduckiej - Gazdy.

Miło nam zakomunikować, że Prezydent RC Świdnica - Wałbrzych Artur Sawrycz korzystając z zaproszenia (zobacz zaproszenie) wziął udział w II Międzynarodowym Narciarskim Biegu Rotariańskim zorganizowanym przez Rotary Klub Jelenia Góra w, którym zajął zaszczytne drugie miejsce.

Dnia 14 marca br. Odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu. Zebranie zostało zwołane celem uzupełnienia składu Zarządu. Miło nam poinformować, że w wyniku głosowania nowym Prezydentem Elektem został Kolega Artur Mazurkiewicz.

Przekazując nam 1% podatku pomagasz wspierać młodych, utalentowanych ludzi oraz osoby chore i niepełnosprawne, dla których nawet najmniejszy gest ma ogromną wartość.

Klub Rotary Świdnica – Wałbrzych
58-100 Świdnica,

ul. Kotlarska 11

Dnia 18 stycznia 2011 roku odbyło się spotkanie Klubu Rotary Świdnica – Wałbrzych, które zostało poprzedzone posiedzeniem Zarządu. W trakcie posiedzenia i spotkania przyjęto uchwałę o przekazaniu 500 zł na zakup wozu konnego dla niepełnosprawnych dzieci z Wandzina oraz przyjęto kandydatury Pań zainteresowanych członkostwem w Klubie.

1 2 [3] 4 5