Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański 2010

Dnia 11 grudnia po raz kolejny w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański. Organizatorem koncertu był Rotary Klub Świdnica – Wałbrzych.

Po raz kolejny Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański zakończył się sukcesem - sala wypełniona w całości oraz owacje na stojąco mówią same za siebie.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygowali Koledzy Rotarianie dyrektor Filharmonii Stanisław Rybarczyk RC Wrocław Centrum oraz gościnnie wieloletni dyrektor Filharmonii Józef Wiłkomirski RC Świdnica – Wałbrzych.

Program koncertu:

Jacques Offenbach – Uwertura „Orfeusz w piekle”
George Gershwin – Summertime
Leonard Bernstein – Suita z „West Side Story”
Fryderyk Chopin/Józef Wiłkomirski – Polonez A-dur
Georges Bizet – Farandola z suity „Arlezjanka”
Franz Liszt – Poemat symfoniczny „Preludia”
oraz Kolędy

Dochód z koncertu został przeznaczony na stypendia Rotariańskie przyznawane szczególnie uzdolnionej młodzieży.