Skutecznie realizujemy naszą misję

W środę w naszym klubie gościł wyjątkowy gość – Gubernator Dystryktu 2230 Polska – Ukraina – Białoruś Rotary International – Miroslav Gavryliv, który bardzo przychylnie wypowiedział się na temat działalności naszego klubu: „Działacie bardzo prężnie. Skutecznie realizujecie naszą misję”.

Tak pozytywna ocena działalności naszego klubu, która z całą pewnością jest efektem naszej ciężkiej pracy z ust  Gubernatora Dystryktu 2230 Polska – Ukraina – Białoruś podała po przedstawieniu z naszej strony naszych dotychczasowych przedsięwzięć. Szczególnie spodobała mu się inicjatywa dotycząca przyznawania stypendiów zdolnej młodzieży, którą nasz klub realizuje od sześciu lat i której śladem idą także inne kluby. Pozytywnie odniósł się również do pomysłu organizowania balów i koncertów rotariańskich, z których dochód przekazywany jest na naszą statutową działalność.

Kim jest Miroslav Gavryliv?
Urodził się we Lwowie. W czasie praktyk, które odbywał w Stanach Zjednoczonych, został zaproszony na spotkanie klubu Rotary. Zainspirowany ideą służenia innym wrócił do kraju, zakładając we Lwowie inicjatywna grupę, która w 1992 roku została przyjęta do Rotary International. W życiu zawodowym Miroslav Gavryliv jest biznesmenem. Ma żonę Galynę – artystkę malarkę i dwie córki: Hanę i Kalinę.