Po raz kolejny sprawowalismy mecenat nad Konkursem Wiedzy Informatycznej "T@lenty Informatyczne"

Dnia 12 grudnia 2011 r. w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie-Zdroju odbyła się jedenasta już edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne”, którego mecenatem po raz kolejny został nasz klub. Tak jak poprzednio jesteśmy fundatorem dwóch Rotariańskich Stypendiów Edukacyjnych w wysokości 2000 zł dla zwycięzców konkursu – dwóch najlepszych uczniów w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pomysłodawcą konkursu był Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” z Wałbrzycha, który posiada m.in. status Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL). Podobnie, jak  w poprzednich edycjach, w organizację tego przedsięwzięcia zaangażowane były dwie znaczące w regionie wałbrzyskim firmy –  heapmail Internet Solutions sp. z o.o. oraz Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Starostę Wałbrzyskiego.

W odbywającym się już po raz jedenasty konkursie, który stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie informatyki w regionie wałbrzyskim, udział wzięło 83 uczniów, a wśród nich 43 osoby ze szkół gimnazjalnych i 40 osób ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie startujący w konkursie reprezentowali szkoły z następujących miast: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Nowa Ruda, Głuszyca, Świdnica, Świebodzice, Bielawa, Czarny Bór, Kamienna Góra, Boguszów Gorce. Każda ze szkół mogła zgłosić udział 3 uczestników, których zainteresowania obejmują szeroko pojętą informatykę, a którzy osiągają bardzo dobre wyniki w tym obszarze. Konkurs przebiegł w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe, w drugim etapie uczestnicy rozwiązywali zadanie praktyczne na komputerze. Do drugiego etapu, który rozpoczął się bezpośrednio po ogłoszeniu wyników z etapu pierwszego, zakwalifikowało się łącznie 23 uczniów. Zadania sprawdzane były przez specjalnie w tym celu powołaną przez dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” komisję.

Zwyciężczynią konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych została Weronika Nitka reprezentująca z PG nr 13 w Wałbrzychu, II miejsce – Paweł Redman z PG nr 6 w Wałbrzychu oraz III miejsce – Tomasz Szewczyk z PG nr 1 w Świdnicy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczył Karol Cichocki z ZSP „Energetyk” w Wałbrzychu, II - Kacper Buczyński z ZS w Bielawie, a miejsce III – Sebastian Łupkowski z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ