Rotary Klub po raz kolejny nagradza uzdolnioną młodzież

Dnia 15 października w hotelu Piast-Roman w Świdnicy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów, ufundowanych przez Rotary Klub Świdnica-Wałbrzych. Laureatami zostali uczniowie szkół z powiatu świdnickiego, którzy wykazali ponadprzeciętne zdolności w różnych dziedzinach.

Zgłoszonych było 18 kandydatów, spośród których wybrano 10 nagrodzonych. W jury zasiedli członkowie klubu: Jan Tymczyszyn, Krzysztof Frąckowiak, Tadeusz Jakubów

i Janusz Banasik. Wybrali oni najzdolniejszych ludzi z regionu, którzy pragną nadal rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Wśród nich znalazło się dwoje wielokrotnych laureatów. Rekordzistką jest wszechstronnie uzdolniona Patrycja Pawlaszek z Bystrzycy Dolnej, która została nagrodzona po raz czwarty. Zaraz za nią plasuje się specjalistka od informatyki, Karolina Czyż z Nowej Rudy, która triumfowała trzeci raz. Wśród nagrodzonych znalazło się także kilka osób z samej Świdnicy, m.in. dwóch uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych (Marek Bielik i Jakub Flisiak) oraz specjalizujący się w chemii i farmacji Maciej Koliński.

Nie zabrakło też młodszych laureatów, którymi zostali Zuzia Wenerska i Marcin Bernat
– taneczna para z Gimnazjum nr 1. Odnoszą oni sukcesy w tańcu latynoamerykańskim
i standardowym.

Rotary Klub Świdnica-Wałbrzych działa już od wielu lat i z założenia jest instytucją, która zrzesza ludzi chcących bezinteresownie pomagać innym. Swoją działalność skupia na młodych osobach, w których przyszłość warto inwestować, ponieważ wykazują nieprzeciętne zdolności i chcą się nadal kształcić w wybranym kierunku. W tym roku nagrody laureatom wręczał Andrzej Siennicki – Prezydent Rotary Klubu Świdnica-Wałbrzych.