Koncert Rotariański obok Balu i Pikniku jest coroczną imprezą cykliczną z której dochód przekazywany jest na cele charytatywne. I Charytatywny Koncert Rotariański został zorganizowany   dnia 14 grudnia 1996 roku za kadencji drugiego Prezydenta Klubu Jerzego Ignaszaka. Dochód z pierwszego koncertu został przekazany Fundacji „ŻYCIU NA RATUNEK” - Ośrodek Dializ w Wałbrzychu oraz Ośrodka Rehabilitacyj no – Wychowawczego dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Świdnicy.
       Tradycyjnie każdego roku Koncerty Rotariańskie organizowane są przy współpracy z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu.
       Podobnie jak z pozostałych imprez cyklicznych dochody z koncertów przekazywane
są na cele charytatywne i przyznawane każdego roku stypendia Rotariańskie.

GALERIA ZDJĘĆ:

2008.12.08